• Sukces Oliwii

25 marca odbyło się rozstrzygnięcie VIII Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Organizatorami konkursów byli Wójt Gminy Orły, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Orłach.

Z ogromną radością informujemy, że Oliwka z klasy V zdobyła wyróżnienie w kategorii indywidualnej klas V-VIII.

•  III Gminny Konkurs Fotograficzny
          • III Gminny Konkurs Fotograficzny

21 marca odbyła się uroczystość podsumowania III Gminnego Konkursu Fotograficznego ,, Zima w obiektywie" organizowanego przez naszą Szkołę oraz Wójta Gminy Orły. Na konkurs wpłynęło 132 fotografie, które można było podziwiać na wystawie w Domu Ludowym w Trójczycach.

Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, rozwój zainteresowań i umiejętności fotograficznych, a także, rozwijanie umiejętności obserwacji elementów przyrody.

• Spotkanie z policjantem

Dnia 12 marca 2024 r. pani policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu sierż. szt. Alicja Tysowska-Prajzner przeprowadziła pogadankę profilaktyczną z uczniami klas IV-VIII. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania. W czasie spotkania omówiono konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań oraz środki wychowawcze, które wobec nieletnich może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich.

• Dzień Kobiet

9 marca w Domu Ludowym w Trójczycach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali przepiękny montaż słowno- muzyczny, ujawniając swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Mogliśmy również podziwiać piękne występy taneczne w wykonaniu naszych zdolnych tancerzy.

• Dzień Języka Ojczystego

21 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO 21 lat temu. Jego obchody mają na celu uświadomienie nam jak wielka jest różnorodność i wartość języków narodowych.

Wydarzenie to rozpoczęliśmy od przeprowadzenia turnieju międzyklasowego o tytuł Mistrza Języka Ojczystego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele klas IV-VIII, którzy stanęli do rywalizacji w trzyosobowych zespołach. Mierząc się z zadaniami, musieli wykazać się wiedzą na temat poprawności językowej, znajomością przysłów i związków frazeologicznych, nienaganną dykcją, kreatywnością, a także refleksem. Rywalizacja była zacięta, ale dostarczyła uczniom również dobrej zabawy. Zaszczytny tytuł Mistrza Języka Ojczystego zdobyła drużyna reprezentująca klasę V! Serdecznie gratulujemy zdobytej nagrody!

• Ania z Zielonego Wzgórza

Na ostatnich lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 5 zmagali się z powieścią Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Tytułowa bohaterka lektury bardzo przypadła do gustu wszystkim piątoklasistom. Polubili Anię szczególnie za jej oryginalną osobowość , energię i pozytywne nastawienie do życia. W ramach podsumowania pracy z powieścią, wykazali się nie lada kreatywnością, wcielając się w rolę wybranej postaci.

• Hej, kolędo leć!

23 stycznia w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: ,,Hej, kolędo leć!". Naszą szkołę reprezentowali Ksawery Sas, Maja Kłos, Oliwia Sałuka i Martyna Jakubina.

Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń klasy III Ksawery Sas zajął I miejsce w kategorii klas I -III, a uczennica klasy VII, Martyna Jakubina III miejce w kategorii klas VII - VIII.

• Zabawa karnawałowa

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w poniedziałek - 22 stycznia.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Szkolny korytarz wyglądał inaczej niż zwykle - zmienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami i serpentynami zachęcał do szalonej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a następnie starszych klas IV - VIII.

• Niedziela 28.04.2024
    • DZIENNIK ELEKTRONICZNY