23 kwietnia 2026 roku był w naszej szkole dniem szczególnym – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi pod hasłem „Nasza Moc, Nasza Planeta”
Obchody tego dnia zostały podzielone na dwie części. W pierwszym etapie wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie ekologiczno-plastycznym
Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży , zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska i klimatu , a także zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety
Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz umiejętnościami plastycznymi . Wielkie brawa dla nich!
Gratulujemy również rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie pasji oraz postaw ekologicznych wśród dzieci
Wyniki konkursu:
Klasy I–III:
I miejsce – Nikola Siara
II miejsce – Kordian Cioch
III miejsce – Lena Kłos
Wyróżnienia:
Julia Gaweł
Maria Maziarz
Franciszek Opiela
Klasy IV–VIII:
I miejsce – Dorota Kiełbalska
II miejsce – Amelia Sziller
III miejsce – Amelia Batiuk
Wyróżnienie:
Maja Huc
W drugim etapie obchodów Dnia Ziemi odbyła się niezwykle inspirująca lekcja ekologii , zaprezentowana przez uczennice klasy ósmej: Maję Kłos i Sabinę Sałuka
Uczennice przygotowały prezentację dotyczącą zagrożeń i ochrony naszej planety. Omówiły problem zanieczyszczeń środowiska , przedstawiły różne formy ochrony przyrody , takie jak parki narodowe i rezerwaty
Szczególną uwagę poświęciły Amazonii , ukazując przyczyny i skutki jej nadmiernego gospodarczego wykorzystania oraz jej znaczenie dla regulacji klimatu i zachowania bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń
Uczennice wskazały także kierunki działań człowieka niezbędnych do ochrony tego regionu w skali globalnej . W prezentacji zaprezentowano również działania, które mogą ograniczyć degradację środowiska i przyczynić się do ochrony Ziemi zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju
Była to bardzo pouczająca lekcja dla wszystkich uczniów, uświadamiająca znaczenie troski o środowisko naturalne oraz konieczność podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w promowanie postaw proekologicznych