Aktualności

        • Nagroda wójta
          • Nagroda wójta

            Miło nam poinformować, że nasza uczennica - Maja Kłos otrzymała w tym roku szkolnym Nagrodę Wójta Gminy Orły, która corocznie jest przyznawana najzdolniejszym uczniom z kl. 7-8 za wysokie wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia, działalność charytatywną, pomoc koleżeńską oraz promowanie szkoły.

            Uroczystość rozdania nagród odbyła się 22 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Orły z udziałem zaproszonych uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół.

            SREDECZNIE GRATULUJEMY i życzmy dalszych sukcesów!

        • Egzamin na kartę rowerową
          • Egzamin na kartę rowerową

            22 czerwca odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową.

            Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznego i sprawnego poruszania się rowerem oraz wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego.

            Egzamin przebiegł w miłej atmosferze, a uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy szerokiej oraz bezpiecznej rowerowej drogi!

        • Mam serce jak dzwon
          • Mam serce jak dzwon

            18 czerwca w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Literacko- Plastycznego "Mam serce jak dzwon". Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem ilości zgłoszonych prac, wzięło w niej udział aż 53 szkoły z całego województwa.

            Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jury konkursowe doceniło wszystkie prace literackie zgłoszone na konkurs przez naszą szkołę przyznając:

            - I miejsce Mikołajowi Rowińskiemu z klasy VIII,

            - wyróżnienia-

            Amelii Batiuk z klasy VI.

            Amelii Szylar z klasy VI,

            Lenie Opieli z klasy VII,

            Oliwii Sałuce z klasy VII,

            Marlenie Pecko z klasy VIII,

            Sabinie Sałuce z klasy VIII,

            Mai Kłos z klasy VIII.

            W kategorii plastycznej konkursu przyznano:

            - III miejsce Lenie Opieli z klasy VII,

            - wyróżnienia-

            Klaudii Wojciechowskiej z klasy IV,

            Szymonowi Miarze z klasy IV,

            Marlenie Miktus z klasy V.

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tak znaczącego sukcesu i ogromnie cieszymy się, że byliśmy szkołą, której przyznano największą liczbę nagród.

        • Dzień Dziecka w naszej szkole
          • Dzień Dziecka w naszej szkole

            Tegoroczny Dzień Dziecka dostarczył wszystkim mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia, piana party, przejażdżki pociągiem oraz wiele ciekawych zabaw i atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także studio tatuażu dla dzieci, gdzie każdy mógł wybrać swój wymarzony wzór.

            Nie zabrakło pysznego grilla oraz słodkości i innych smakołyków przygotowanych przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Wyjątkowym punktem programu był również Festiwal Kolorów, podczas którego dzieci z radością obsypywały się kolorowymi proszkami, tworząc niezwykle barwną i wesołą atmosferę.

            To był dzień pełen uśmiechów, wspólnej zabawy i pięknych wspomnień. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego święta!

        • Konkurs 1z10
          • Konkurs 1z10

            W naszej szkole po raz drugi odbył się konkurs wiedzy - ,,1 z 10" oparty na znanej telewizyjnej formule popularnego teleturnieju. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był pan Maciej Duda. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Do udziału zgłosiło się 30 uczestników w trzech kategoriach wiekowych I-III, IV- VI i VII-VIII.

            W pierwszym etapie konkursu pytania były adresowane do wszystkich uczestników. W drugim etapie zawodnik,który poprawnie odpowiednio odpowiedział na pytanie, typował następną osobę do odpowiedzi.

            Miło nam poinformować, że zwycięzcami konkursu okazali się:

            Kategoria klas I-III

            Piotr Marcinek - I miejsce

            Nikola Siara - II miejce

            Lena Kłos - III miejsce

            Kategoria klas IV-VI

            Amelia Żak - I miejsce

            Antoni Szczygieł - II miejsce

            Oliwia Drzystek - III miejsce

            Kategoria klas VII- VIII

            Lena Opiela - I miejsce

            Mateusz Stadnik - II miejsce

            Liliana Miktus - III miejsce

            Serdecznie gratulujemy!

        • Sukces naszych uczniów podczas gali finałowej „KROKUSY 2025/2026”
          • Sukces naszych uczniów podczas gali finałowej „KROKUSY 2025/2026”

            10 czerwca w Zamku w Krasiczynie odbyła się uroczysta gala finałowa XVII edycji Gminnych i Powiatowych Spotkań Profilaktycznych „KROKUSY 2025/2026”.

            Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła odniosła sukces w kategorii „Piosenka profilaktyczna zespołowa”. Reprezentujący nas zespół wokalny w składzie: Ksawery Sas, Amelia Szylar i Oliwia Sałuka zdobył II miejsce .

            Warto podkreślić, że uczniowie samodzielnie napisali tekst piosenki, co dodatkowo podkreśla ich kreatywność, zaangażowanie i wyjątkowy talent.

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu, talentu oraz pracy włożonej w przygotowanie utworu. Jesteśmy dumni, że tak pięknie i godnie reprezentowali naszą szkołę podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

            Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tej wartościowej inicjatywie, a wszystkim uczestnikom składamy gratulacje za osiągnięte sukcesy.

            Brawo dla naszych młodych wokalistów! Życzymy im kolejnych osiągnięć, rozwijania pasji oraz nieustającej radości ze wspólnego muzykowania.

        • Euroweek
          • Euroweek

            Przez 5 dni iczniowie naszej szkoły uczyli się języka angielskiego i  świetnie się  bawili pdoczas pobytu w Bystrzycy Kłodzkiej. Między innymi wcielali się w role bohaterów znanych filmów i odgrywali przygotowane scenki – oczywiście w języku angielskim. Było dużo śmiechu, kreatywności i świetnych występów, które pokazały nie tylko znajomość języka, ale także talent aktorski uczestników.

            Ponadto wszyscy bawili się podczas dyskoteki, która była doskonałą okazją do integracji i wspólnego świętowania kolejnego udanego dnia na Euroweeku.

            Uczestniczyliśmy w prezentacjach, dyskusjach grupowych oraz zajęciach integracyjnych, rozwijając swoje umiejętności komunikacyjne i pracę zespołową.

            Ostatnie dni naszego pobytu na Euroweeku w Bystrzycy Kłodzkiej były pełne wrażeń!

            Zwiedziliśmy Górę Parkową, rozwijaliśmy nasze umiejętności języka angielskiego podczas zajęć i warsztatów, a wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystej ceremonii zakończenia programu.

            Następnego dnia wyruszyliśmy do Wrocławia, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić piękny Rynek i poznać uroki miasta. Na zakończenie naszej wycieczki wróciliśmy do domu pociągiem, zabierając ze sobą wiele wspaniałych wspomnień, nowych doświadczeń i zawartych przyjaźni.

        • Dni tematyczne w szkole
          • Dni tematyczne w szkole

            W dniach 25- 29 mają uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

            W poniedziałek zamienili tradycyjne plecaki na inne przedmioty - min. walizki, pojemniki, wózki sklepowe, transportery dla zwierząt . Pomysłów nie brakowało!

            We wtorek wszyscy przyszli ubrani na dżinsowo , w środę na głowach uczniów pojawiły się szalone fryzury , w czwartek zaś czapki i kapelusze . W piątek uczniowie pojawili się w pluszowych kapciach.

            Na zakończenie zabawy na wszystkich uczniów czekała miła niespodzianka - loteria fantowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski!

        • Zdrowo, kolorowo i bardzo smacznie!
          • Zdrowo, kolorowo i bardzo smacznie!

            „Zdrowe nawyki to najlepsza inwestycja w przyszłość.”

            W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z panią dietetyk, podczas którego uczniowie zerówki oraz klas 4–8 mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wpływu codziennych wyborów na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

            Największą atrakcją były praktyczne warsztaty, podczas których uczestnicy samodzielnie przygotowywali zdrowe, kolorowe i pyszne koktajle. Nie zabrakło owocowych smaków, uśmiechów oraz świetnej zabawy!

        • Tanecznym krokiem
          • Tanecznym krokiem

            26maja w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Zadąbrowiu odbył się I Turniej Taneczny pod hasłem: "Tanecznym krokiem" - o puchar Wójta Gminy Orły..

            Jury oceniało choreografię układu, dobór i estetykę kostiumów, technikę wykonania, dobór repertuaru, uwzględniający wiek i możliwości taneczne uczestników oraz ogólne wrażenia estetyczno-artystyczne.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 2 i 3 oraz uczennice z klasy 6 i 7. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła zdobyła:

            II miejsce w kategorii: grupa wiekowa klasy II-III

            III miejsce Amelia Huc w kategorii taniec indywidualny

            W klasyfikacji generalnej szkół zajmujemy III miejsce

            Serdeczne GRATULACJE !

        • Dzień Mamy
          • Dzień Mamy

            22 maja w Domu Ludowym w Trójczycach odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy – święta pełnego ciepła, wzruszeń i wdzięczności.

            Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać pięknej opowieści o macierzyństwie – od Ewy, pierwszej matki, po Maryję, będącą symbolem miłości, troski i oddania. Był to wyjątkowy moment refleksji nad rolą mamy w życiu każdego człowieka oraz nad wartościami, które każdego dnia przekazuje swoim dzieciom.

            Nie zabrakło serdecznych życzeń, miłych słów oraz chwil pełnych uśmiechu i radości. Wszystkim Mamom dziękowano za ich codzienny trud, cierpliwość, dobroć i bezwarunkową miłość.

            W uroczystości uczestniczył zastępca Wójta Gminy Orły pan Konrad Duda, który skierował do wszystkich Mam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wielu powodów do dumy i radości.

            Po części artystycznej i wspólnych życzeniach przyszedł czas na rozmowy przy kawie i pysznym cieście, które dopełniły tę wyjątkową i pełną serdeczności atmosferę.

            Dziękujemy Pani Magdalenie Grabowskiej- Kłos za piękne zdjęcia.

        • Szkolny korytarz
          • Szkolny korytarz

            Nasz szkolny korytarz przeszedł metamorfozę i zamienił się w prawdziwą strefę relaksu dla uczniów

            Czekają tam na nas:

            piłkarzyki

            cymbergaj

            nowe, wygodne pufy

            To miejsce stworzone po to, żeby odpocząć między lekcjami, spędzić czas ze znajomymi i nabrać energii na dalszą część dnia

            Co szczególnie cieszy — wszystkie te rzeczy zostały zakupione dzięki środkom wypracowanym przez uczniów podczas szkolnych kiermaszów i jasełek To świetny przykład zaangażowania i wspólnej pracy naszej szkolnej społeczności!

        • Spotkanie z pilotami
          • Spotkanie z pilotami

            Naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście — państwo Aneta oraz Piotr Hołyszko, którzy na co dzień pracują jako piloci. Spotkanie odbyło się w ramach preorientacji zawodowej i było dla uczniów niezwykle inspirującą lekcją.

            Nasi goście opowiedzieli o swojej pracy, pasji do lotnictwa, odpowiedzialności związanej z zawodem pilota oraz o drodze, którą trzeba przejść, aby spełnić marzenia o lataniu. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści, zadawali pytania i mogli choć na chwilę przenieść się w świat lotnictwa.

            Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, poświęcony czas oraz podzielenie się swoim doświadczeniem. To było niezwykle ciekawe i wartościowe spotkanie!

        • KROKUSY 2025/2026
          • KROKUSY 2025/2026

            Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła awansowała do finału XVII Spotkań Profilaktycznych „KROKUSY 2025/2026”!

            W kategorii piosenka profilaktyczna (zespołowo) nasi uczniowie:

            Ksawery Sas

            Oliwia Sałuka

            Amelia Szylar

            zaprezentowali wspaniały występ i zdobyli nominację do Gali Finałowej „KROKUSY 2026”!

            Ich wykonanie idealnie oddało hasło tegorocznej edycji:

            „NIE dla hejtu – odkrywamy moc empatii”

            Jesteśmy z Was bardzo dumni!

            Trzymamy kciuki za występ finałowy, który odbędzie się już 10 czerwca na Zamku w Krasiczynie

        • Kto Ty jesteś – Polak mały
          • Kto Ty jesteś – Polak mały

            W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orłach odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Kto Ty jesteś – Polak mały”. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych wykonawców oraz ich opiekunów, tworząc wyjątkowy klimat pełen emocji i wzruszeń.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Wojciech Styś z klasy I, który wykonał piosenkę „Serce w plecaku” (kategoria solo klas I–III)

            Lena Kłos, Amelia Fic, Maria Maziarz, Nikola Siara z utworem „Pałacyk Michla”(kategoria zespół klasy I-III).

            Z dumą informujemy, że Wojciech Styś zdobył II miejsce – serdecznie gratulujemy! Gratulujemy również naszym dziewczynkom pięknego występu, odwagi i zaangażowania. Życzymy dalszych sukcesów na muzycznej scenie!

        • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
          • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

            Dziś w naszej szkole podczas uroczystego apelu obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Z tej okazji uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny, podczas którego przypomnieli historię tego wydarzenia, zaprezentowali wiersze i piosenki poświęcone ojczyźnie. Wspólnie odśpiewaliśmy również pieśni patriotyczne.

            Na koniec Pani Dyrektor przypomniała o tym jak doniosłe było to wydarzenie, życzyła również wszystkim członkom społeczności szkolnej udanej majówki obchodzonej w duchu patriotyzmu.

        • Konkurs poezji księdza Twardowskiego
          • Konkurs poezji księdza Twardowskiego

            W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu odbył się dzisiaj międzyszkolny konkurs recytatorski poświęcony poezji patrona naszej szkoły- księdza Jana Twardowskiego. Zgromadził on młodzież ze starszych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich powiatu przemyskiego.

            Jest nam bardzo miło poinformować, że Jury konkursowe doceniło interpretację wierszy przygotowane przez naszych uczniów przyznając:

            - II miejsce Lenie Opieli z klasy VII ,

            - wyróżnienie Mikołajowi Rowińskiemu z klasy VIII .

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu oraz dziękujemy za zaangażowanie, wysiłek i czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu.

            Jesteśmy z Was dumni!

        • Międzynarodowy Dzień Ziemi
          • Międzynarodowy Dzień Ziemi

            23 kwietnia 2026 roku był w naszej szkole dniem szczególnym – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi pod hasłem „Nasza Moc, Nasza Planeta”

            Obchody tego dnia zostały podzielone na dwie części. W pierwszym etapie wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie ekologiczno-plastycznym

            Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży , zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska i klimatu , a także zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety

            Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz umiejętnościami plastycznymi . Wielkie brawa dla nich!

            Gratulujemy również rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie pasji oraz postaw ekologicznych wśród dzieci

            Wyniki konkursu:

            Klasy I–III:

            I miejsce – Nikola Siara

            II miejsce – Kordian Cioch

            III miejsce – Lena Kłos

            Wyróżnienia:

            Julia Gaweł

            Maria Maziarz

            Franciszek Opiela

            Klasy IV–VIII:

            I miejsce – Dorota Kiełbalska

            II miejsce – Amelia Sziller

            III miejsce – Amelia Batiuk

            Wyróżnienie:

            Maja Huc

            W drugim etapie obchodów Dnia Ziemi odbyła się niezwykle inspirująca lekcja ekologii , zaprezentowana przez uczennice klasy ósmej: Maję Kłos i Sabinę Sałuka

            Uczennice przygotowały prezentację dotyczącą zagrożeń i ochrony naszej planety. Omówiły problem zanieczyszczeń środowiska , przedstawiły różne formy ochrony przyrody , takie jak parki narodowe i rezerwaty

            Szczególną uwagę poświęciły Amazonii , ukazując przyczyny i skutki jej nadmiernego gospodarczego wykorzystania oraz jej znaczenie dla regulacji klimatu i zachowania bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń

            Uczennice wskazały także kierunki działań człowieka niezbędnych do ochrony tego regionu w skali globalnej . W prezentacji zaprezentowano również działania, które mogą ograniczyć degradację środowiska i przyczynić się do ochrony Ziemi zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

            Była to bardzo pouczająca lekcja dla wszystkich uczniów, uświadamiająca znaczenie troski o środowisko naturalne oraz konieczność podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety

            Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w promowanie postaw proekologicznych

        • Dzień  pełen angielskich akcentów
          • Dzień pełen angielskich akcentów

            Uczniowie klasy VIII przygotowali interesującą prezentację o Wielkiej Brytanii, dzieląc się wiedzą i interesującymi ciekawostkami. Dzięki nim mogliśmy poczuć klimat tego kraju i dowiedzieć się czegoś nowego.

            Z kolei uczniowie klasy V zaprosili nas do świata baśni, wystawiając w języku angielskim „Snow White”. Ich występ był pełen emocji, zaangażowania i świetnej energii

            To był dzień, który pokazał, że nauka języka może być nie tylko wartościowa, ale też naprawdę przyjemna i inspirująca!

        • KROKUSY 2025/2026
          • KROKUSY 2025/2026

            Konkurs profilaktyczny „KROKUSY 2025/2026” to wyjątkowa inicjatywa, która promuje wśród dzieci i młodzieży wartości takie jak empatia, szacunek i odpowiedzialność za drugiego człowieka . Tegoroczne hasło – „NIE dla hejtu – odkrywamy moc empatii” – skłania do refleksji nad problemem hejtu oraz pokazuje, jak ważna jest życzliwość i wzajemne zrozumienie .

            17 marca nasi uczniowie z zaangażowaniem reprezentowali szkołę podczas etapu gminnego w trzech kategoriach konkursowych : plakat profilaktyczny , mała forma teatralna, natomiast w kategorii piosenka profilaktyczna wystąpili z utworem, do którego sami napisali tekst .

            Z ogromną dumą informujemy, że Ksawery, Oliwka i Amelka zdobyli I miejsce w kategorii piosenka profilaktyczna. Ich talent, praca i zaangażowanie zostały docenione przez Jury, dzięki czemu będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym .

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.